Skip to content

Category: sportSyndicate content

ФК Куинс парк Глазгоу

С дъжд и загуба „Куинс Парк“ изпрати 2016 г. Сн. Queen’s Park Official Fаcebook Page

Под непрекъснат дъжд в Глазгоу „Куинс Парк“ изпратиха старата 2016 година с неприятна загуба от „Странрар“, която прекрати серията им от 8 срещи без загуба. Играта и на двата отбора беше накъсана, съпроводена с доста фаулове. Домакините имаха по-добрите положения през първата част, но не можаха да се възползват от тях и да поведат в резултата.

Къминс заформи изненадата в Ливингстън. Сн. Queen’s Park Official Fаcebook Page

Милън отново вкара за „Куинс“. Сн. Queen’s Park Official Fаcebook Page

„Алоа“ са сред водещите отбори в Лига 1 този сезон. Затова спечелената точка от „Куинс Парк“ при гостуването им на „Рикриейшън Парк“ може да се счита за успех.

Сладко отмъщение срещу „Роувърс“

от ФК Куинс парк Глазгоу

Сладко отмъщение срещу „Албиън Роувърс“ постигнаха играчите на „Куинс Парк“, след предишната им загуба от този съперник. Мачът на „Хемпдън“ не се разви по най-добрия начин за „паяците“. Те откриха губеха в резултата още в 3 минута. Точен за гостите беше Рос Стюърт. Въпреки това домакините показаха, че наистина са в чудесна форма напоследък и направиха пълен обрат.

Борбена победа срещу силния „Брихин“

Изключително ценен успех записа отборът на „Куинс Парк“ в Лига 1. Надиграни бяха гостите от „Брихин“, които са сред неочакваните лидери в дивизията. В тежък сблъсък на „Хемпдън“ момчетата на Макфърсън показаха повече воля за победа и умения да я постигнат.

В 3-ти кръг за Купата на Шотландия „Куинс Парк“ посрещана у дома играещият в Лига 2 състав на „Монтроуз“. Играчите на Макфърсън не срещнаха особени затруднения срещу миналогодишния си съперник в долната дивизия. Мачът се игра през седмицата, поради заетостта на „Хемпдън“ преди това.

Ценна победа на „Бейвю“ за Макфърсън

Момчетата на Гъс Макфърсън грабнаха важни 3 точки от гостуването си на „Ийст Файф“. Гостите от Глазгоу подложиха защита на домакините на напрежение още от началото. В 21-та минута след изпълнение на корнер те се възползваха по най-добрия начин от ситуацията и вкараха първия гол в мача. Центрирането на Джейми Маккърнън намери Анди Къминс който прати топката в мрежата. „Файфърс“ обаче възстановиха равенството малко преди почивката. Джейми Инсъл вкара в 45 минута.

Битка и нули на таблото срещу „Питърхед“

Съставите на „Куинс Парк“ и „Питърхед“ предложиха здрав сблъсък на терена на Националния стадион в Глазгоу. Мачът беше равностоен, без да блести с нещо. Двата отбора си размениха няколко опасни атаки, като Уили Мюър имаше две добри намеси. Домакините не успяха да затруднят кой знае колко вратаря на гостите Греъм Смит.

„Куинс Парк“ се реабилитираха успешно за двете поредни загуби като надиграха като гост коравия тим на „Странрар“. През годините „Стеър Парк“ се очертава като трудна дестинация за „паяците“. Този път обаче те излязоха с чест от двубоя.

Шокираща загуба от „Стени“ у дома

Неприятна загуба записа „Куинс Парк“ на „Хемпдън“ срещу слабака „Стенхаусмюър“. Това беше и втора поредна с разлика от 3 гола. Проблемите в атака за домакините бяха очевидни в този мач срещу най-слабата защита в Лига 1.