Skip to content

Category: sportSyndicate content

ФК Куинс парк Глазгоу

Рос Милън отново безпогрешен от бялата точка. Сн. Queen’s Park Official Website

„Куинс Парк“ си тръгнаха с точка от гостуването си на неприветливия „Стеър Парк“. Домакините от „Странрар“, които имаха проблеми в началото на сезона напоследък натрупаха добри резултати и излязоха над чертата на изпадащите в Лига 1. От своя страна „паяците“ са в средата на класирането на равно растояние от местата за промоция и плейаут.

Три корни

Гола стена

от Три корни

Видяло се е, че и тази година няма да се мине без постинг в блога. Този път за избледняващите (но неизчезващи) следи от по-хубавия футбол, оня без заплатите в стотици хиляди на седмица. Urban Goals е фотографски проект на Майкъл Къркам, който документира футболните врати, нарисувани навсякъде където можеш да риташ топка (засега в Англия, най-често из Мърсисайд). Абе хем е готино, хем битър-суийт, както често казваме в разговори помежду си, рийшли.

Пол Уудс напусна

от ФК Куинс парк Глазгоу

Един от двигателите в полузащитата на „Куинс Парк“ в последните сезони Пол Уудс напусна клуба по взаимно съгласие. Нещата обаче не са толкова еднозначни. На мача срещу „Брихин“ в края на февруари Уудс влиза в пререкание с мениджъра Гъс Макфърсън, след като е заменен от Дейвид Галт. Той напуска стадиона и се прибира у дома. Впоследствие Макфъсън го вади от състава, макар Уудс да се извинява публично за поведението си. В крайна сметка, след като не е върнат в състава, той решава да напусне клуба.

Този път канадецът Дарио Заната спря победния ход на „Ливингстън“. Сн. Queen’s Park FC

Едноличният лидер в Лига 1 „Ливингстън“ отново се препъна срещу „паяците“ в преследването на промоция. Отборът на Макфърсън през този сезон е основен „препъни камък“ за амбициите на „Ливи“ след като записа до момента срещу тях 2 победи, а в събота добави и 1 равенство на „Хемпдън“.

Слаб мач край „Плета“ в Брихин

Отложената януарска среща между „Брихин“ и „Куинс Парк“ започна ударно и за двата отбора. Първо гостите от Глазгоу поведоха още в 4 минута с гол на Браян Уортън. Радостта им обаче не трая дълго и в 8 минута Али Лов успя да изравни за домакините. Те упражниха по-голям натиск в оставащата част от първото полувреме и в 26 минута излязоха напред в резултата. Точен този път беше Хил. С тази преднина от един гол „Брихин“ се оттеглиха на почивката.

„Осите“ ужилиха „паяците“ на „Хемпдън“

Устременият към Чемпиъншип тим на „Алоа“ взе ценни три точки при визитата си на „Хемпдън“. Домакините от „Куинс Парк“ отново започнаха с няколко промени в основния състав, които обаче не можаха да им донесат дори частичен успех.

„Куинс Парк“ спечели три важни точки при гостуването си на намиращия се напоследък в добра форма състав на „Стенхаусмюър“. Макар и в дъното на класирането „Стени“ показват напредък в играта и са съвсем близо до чертата на спасението. „Паяците“, които също не могат все още да се чувстват сигурни за съдбата си в Лига 1, направиха тактически силен мач в този сблъсък за „6 точки“.

„Куинс Парк“ изпусна трите точки у дома. Момчетата на Макфърсън не успяха да удържат преднината си от 2 гола срещу „Ийст Файф“. Двата отбора си поделиха по едно полувреме, а с това и точките на „Хемпдън“.

След тежкия мач от КШ срещу „Еър“ и играните 120 минути отборът на „Куинс Парк“ не успя да се противопостави при гостуването си на север на домакина „Питърхед“. Въпреки това гостите показаха равностойна игра, отправиха доста удари към вратата на домакините, но отстъпиха единствено в завършващата фаза, в която „сините“ бяха безпощадни.

„Куинс Парк“ изигра изключителен мач срещу втородивизионния „Еър“ и беше на път да го отстрани от турнира за Купата на Шотландия, след като на два пъти повеждаше в резултата.

Домакините взеха ранна преднина в мача на „Хемпдън“ след като Бърнс изведе Уудс в чиста позиция в 4-та минута и той не пропусна за 1:0. „Еър“ изравни 20-на минути по-късно чрез Мур, но настойчивата игра на „паяците“ донесе още едно попадение преди почивката. Браян Уортън вкара в 32 минута и върна заслужената преднина на „Куинс“.